Náš příběh

Od roku 1989

Firma Ing.František Hendrych, který je jejím zakladatelem byla založena v roce​ ​1989.

Letecká výroba se stala nedílnou specializací, na které se Ing. František Hendrych podílel v Motorletu​ ​Jinonice a následně v Leteckých opravnách Malešice, kde prošel od montáže až po zkušebny​ ​proudových motorů ve Staré Boleslavi, tzv. ÉČKU.

Diplomní práce Ing. Františka Hendrycha byla na motorech práškovacích letadel Československé výroby, u kterých se vyskytovaly havárie po nalétaných 21 hodinách. Problém byl odhalen v planetové převodovce, kde nedocházelo při výběru a montáži planet ke stejným výrobním​ ​tolerancím, a to u všech 3 použitých planet. Při plném výkonu, jež tato letadla po většinu času létala,​ ​tj. „start – přistání“, byl přenášen pouze 2 satelity ze 3. Odhalení této nebezpečné závady bylo​ ​odkryto zcela náhodou při měření čerstvě dovezené havárie. Matematickým ověřováním​ ​přenášeného výkonu 2​ ​satelity na plný výkon, skutečně vycházela reálná životnost 21 hodin.​ ​Následným řešením Ing. Františka Hendrycha bylo ohrožení leteckých nehod definitivně​ ​eliminováno.

Planetové převodovky pro modely letadel, vyráběné firmou Ing. Františka Hendrycha ve spolupráci se​ ​špičkovými modeláři, jsou realizovány pod neustále novými​ ​požadavky ke zvyšování výkonu, kvality,​ ​životnosti a snižování váhy, ale i dostupné ceny. 

To vše se podařilo a daří, jelikož tyto převodovky jsou​ ​zastoupeny v kategorii F5J, kde​ ​na mistrovství Evropy v Trnavě bylo cca 235 závodníků a z toho 165​ ​účastníků létalo s​ ​těmito pohony. Kategorie F3A je zastoupena protiběhy Ing. Františka Hendrycha na​ ​mistrovství republiky, tak i Evropy, v Japonsku a USA.

Velmi oblíbené jsou i halové​ ​protiběhy, které​ ​váží pouhých 8-10 g a dokáží létat s modely o hmotnosti 60 -150 g.​ ​Jejich životnost je spočítána na 50​ ​hodin. Protože firma Ing. Františka Hendrycha​ ​pracuje s nejmodernějšími technologiemi a má​ ​dlouholeté zkušenosti ověřené v praxi,​ ​neexistuje problém, který by se nedal vyřešit. 

U veškerého​ ​sortimentu je garance 2 roky, včetně servisu a oprav. Spolupracujeme s​ ​M. Valentou, Z Frydrýnem F3A – protiběhy, s Ing. P. Lišhákem – F5J a dalšími​ ​špičkovými piloty a odborníky v tomto sportovním odvětví.​ ​Naše pohony i převodovky​ ​jsou používány v automobilových i lodních modelech, a to pro jejich​ ​spolehlivost,​ ​kvalitu a cenu.

Tato skutečnost nás neustále posouvá vpřed do světa modelářství,​ ​která​ ​se nám stala životním mottem a radostí z posouvajících úspěchů našich​ ​uživatelů, jež je pro nás​ ​zavazující.